Zachowanie młodego i atrakcyjnego wyglądu jest istotne dla wielu osób. Starzenie się skóry jest jednak procesem, który postępuje nieustannie już od około 25. roku życia i jest nieunikniony. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają cieszyć się zdrową, jędrną cerą przez długie lata. Odwieczne pytanie, które zadajemy sobie: co spowalnia proces starzenia się skóry? Istnieją różnego rodzaju zalecenia oraz zabiegi, które możemy wykonać w celu poprawy wyglądu naszej cery. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak opóźnić starzenie się skóry i jakie zabiegi możesz wykonać, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!
Dlaczego skóra się starzeje?
Często zastanawiamy się dlaczego skóra się starzeje. Starzenie się skóry jest nieuniknionym procesem – polega on na postępującym spowolnieniu metabolizmu. Wraz z wiekiem oraz ekspozycją na różne niekorzystne czynniki, nasza skóra traci swoją elastyczność i jędrność. Po 25. roku życia zaczyna zmniejszać się produkcja kolagenu – specjalnego białka, które decyduje o jędrności i elastyczności tkanek, w tym skóry. Starzenie skóry możemy podzielić na endogenne, czyli związane z wiekiem, zmianami hormonalnymi, czynnikami genetycznymi, oraz starzenie egzogenne, zależne w dużej mierze od czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska lub nieodpowiednia pielęgnacja i styl życia.
Co wpływa na starzenie się skóry?
Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie co wpływa na starzenie się skóry, odpowiedź nie jest taka prosta. Tempo postępowania procesu starzenia się skóry jest zależne od wielu czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne i hormonalne, na które nie mamy zbyt dużego wpływu. Starzenie się skóry będzie jednak zależne także od naszego stylu życia. Nieprzespane noce, stres, nieprawidłowa pielęgnacja twarzy, niewłaściwa dieta, palenie papierosów oraz brak właściwej ochrony przed promieniowaniem UV – te czynniki mogą przyspieszać proces starzenia się skóry i szybko pozbawić ją jej naturalnego blasku.
Objawy starzenia się skóry
Objawy starzenia się skóry będą widoczne gołym okiem. Możemy do nich przede wszystkim zaliczyć utratę naturalnego blasku cery i jej jędrności. Podczas procesu starzenia, skóra robi się cieńsza, przez co może być bardziej podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia – będzie to najczęściej objawiało się suchością, dyskomfortem oraz widocznym napięciem skóry. Objawy starzenia się skóry to oczywiście również pojawianie się pierwszych zmarszczek, szczególnie w okolicach oczu, ust i czoła a także występowanie plam pigmentacyjnych.
Jak opóźnić starzenie się skóry?
Jeżeli chcemy zatem cieszyć się pięknym wyglądem przez długi czas, warto wyeliminować potencjalne czynniki zewnętrzne, wpływające na stan naszej cery a także zadbać o odpowiednią dietę, nawodnienie i pielęgnację. Dobrym pomysłem są także zabiegi – starzenie się skóry można opóźnić poprzez wykonywanie zabiegów przy użyciu specjalistycznych narzędzi i kosmetyków, mających na celu zwiększenie elastyczności i jędrności skóry.
Zabiegi na starzenie się skóry – M22 Lumenis
Jeżeli chcemy wykonać zabieg odmładzania skóry, doskonałym wyborem będzie laser frakcyjny M22 Lumenis. Laserowe odmładzanie skóry to wiele korzyści w jednym. Wpływa on na zmniejszanie widoczności zarówno na zmarszczek, blizn potrądzikowych, przebarwień, i porów, jak i wpływa na ujędrnienie skóry. Zabieg polega na uruchomieniu procesów regeneracyjnych w skórze dzięki którym następuje jej przebudowa, w wyniku czego nowe komórki zaczynają się intensywnie namnażać. Inteligentna technologia urządzenia M22 Lumenis stwarza nieograniczone możliwości doboru konkretnych, precyzyjnych i dających najlepsze efekty parametrów.
Zabieg M22 Lumenis – co warto o nim wiedzieć i ile kosztuje?
Jeżeli zależy Ci na skuteczności i długotrwałych efektach, doskonałym wyborem będzie zabieg M22 Lumenis – cena takiego zabiegu w odniesieniu do efektów jest bardzo atrakcyjna. Ceny zabiegów będą różniły się w zależności od ich głównego celu oraz miejsca wykonania. Warto jednak korzystać z usług zaufanych salonów, które korzystają ze sprawdzonego sprzętu.
Zobacz także: Na czym polega zabieg Kriopolizy Lipocryo?