Laserowe usuwanie żylaków to nowoczesna i bezbolesna metoda, która pozwala raz na zawsze pozbyć się żylaków bez konieczności nacięć oraz skomplikowanych operacji. Daje ulgę pacjentom, którzy od wielu lat zmagają się z tą utrudniającą życie przypadłością. Technologia umożliwia skuteczne pozbycie się żylaków bez nieestetycznych szwów i blizn. Po zabiegu noga wygląda doskonale, a Ty czujesz się świetnie – ablacji laserowej nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja. Dzięki temu szybko powrócisz do swoich aktywności.
Wielu pacjentów rozważających poddanie się ablacji laserowej ma dylemat – kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg? Jak on przebiega i jak się do niego przygotować?
Przygotowaliśmy odpowiedzi na wszystkie, najbardziej nurtujące pytania. Zachęcamy do przeczytania – z pewnością rozwiejemy Twoje wątpliwości!
Laserowe usuwanie żylaków – jak wygląda?
Metoda laserowego usuwania żylaków polega na wprowadzeniu do żyły światłowodu. W trakcie zabiegu laser wytwarza energię, która podgrzewając naczynia, zamyka żyłę. Metoda przeprowadzona jest w sposób niezwykle komfortowy dla pacjenta. Każda osoba poddająca się zabiegowi otrzymuje środek znieczulający, który oprócz uczucia ulgi nie pozwala na poparzenie żyły.
Kolejnym etapem jest stosowanie przez pacjenta pończoch uciskowych. Są one obowiązkowe do 6 tygodni po przeprowadzonym zabiegu. Dzięki nim efekt jest znacznie lepszy. Należy również pamiętać o zakazie wysiłku fizycznego i podróży samolotem. Mogą one doprowadzić do powstania powikłań, których chcemy uniknąć.
Usuwanie żylaków latem – kiedy wykonać zabieg?
Najlepszą porą na leczenie żylaków laserem jest okres pomiędzy wrześniem a kwietniem, kiedy temperatury są umiarkowane. W innych, gorętszych miesiącach również możesz zdecydować się na ablację, jednak miej na uwadze, że przez wysokie temperatury żyły rozszerzają się. To z kolei prowadzi do wolniejszego przepływu krwi. Dlaczego jeszcze lekarze nie rekomendują leczenia żylaków od czerwca do sierpnia? Mowa tu o obrzękach tworzonych przez zalegającą krew. Potęgują ból, przez co zabieg staje się trudniejszy do przeprowadzenia. Jeśli chcesz się zdecydować na usuwanie żylaków latem, oczywiście możesz to zrobić, jednak bądź świadom, w jaki sposób Twoje ciało zareaguje na wspomniane warunki pogodowe.
Nowoczesna metoda leczenia żylaków – jak przygotować się do zabiegu?
Bez znaczenia czy decydujesz się na laserowe usuwanie żylaków w lecie, czy podczas zimniejszej pory roku, należy przygotować się do zabiegu w podobny sposób. Przede wszystkim wykonaj wszystkie niezbędne badania lekarskie. Najważniejsze z nich to morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy i HBS.
Ponadto, jeśli jesteś w trakcie przyjmowania leków mających wpływ na układ hormonalny, odstaw je na minimum 3 tygodnie przed zabiegiem. Są światłouczulajace, przez co mogą doprowadzić do poważnych komplikacji. Możesz także ogolić obszar, na którym przeprowadzana jest laserowa operacja żylaków latem lub zimą.
Zobacz także na czym polega zabieg Kriopolizy Lipocryo