Co to jest rumień? To zjawisko dermatologiczne objawiające się miejscowym zaczerwienieniem skóry. Rumień, znany jest także pod łacińską nazwą erytema i może być efektem rozszerzenia naczyń krwionośnych w wyniku reakcji alergicznej, stanu zapalnego, podrażnienia skóry, czy infekcji. W wielu przypadkach rumień pojawia się i znika samoistnie, ale są sytuacje, gdy utrzymuje się za długo i wymaga leczenia specjalistycznego. Gdy czerwone plamy pojawiają się na twarzy czy dekolcie powodują psychiczny dyskomfort. Jak usunąć rumień z twarzy? Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów jest usuwanie rumienia laserem.
Usuwanie rumienia laserem – na czym polega zabieg?
Postęp technologiczny w medycynie estetycznej i dermatologii przyniósł ulgę dla osób, którym zależy na całkowitym pozbyciu się czerwonych plam wokół nosa lub na policzkach, które potrafią powodować kłucie, uczucie ściągania skóry albo gorąca.
Na czym więc polega zabieg usuwania rumienia laserem? Usuwanie rumienia laserem jest to naświetlanie zmienionych miejsc światłem. Energia lasera przenika w głębsze warstwy skóry i jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobinę, co powoduje natychmiastowe obkurczenie rozszerzonych naczyń krwionośnych i redukcję rumienia.
Jak usunąć rumień z twarzy? Dzięki zastosowaniu lasera Lumenis M22 zabiegi na rumień są skuteczne i można je wykonywać na różnych obszarach ciała, w tym na twarzy, szyi i dekolcie, również w przypadku problemów, takich jak: popękane naczynka, rozszerzone naczynka, pajączki czy trądzik różowaty.
Czy laserowe leczenie rumienia jest bezpieczne?
Tak! Laserowe usuwanie rumienia jest procedurą bezpieczną, pod warunkiem wykonywania zabiegu przez wykwalifikowanego specjalistę. Lumenis M22 posiada także systemy chłodzenia, które chronią skórę w trakcie całego zabiegu.
Chociaż zabieg jest bardzo bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań. Należą do nich, m.in.: ciąża, nowotwory skóry, niektóre schorzenia autoimmunologiczne oraz przyjmowanie leków fotouczulających, oraz ziół, jak dziurawiec zwyczajny, który wspiera w stanach lękowych.
Po zabiegu przez kilka tygodni należy także stosować filtry przeciwsłoneczne 50 SPF.
Z powyższych powodów, przed rozpoczęciem terapii laserowego leczenia rumienia, dla bezpieczeństwa klientów przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny.

Jaki laser na rumień wybrać?
Jaki laser na rumień pomaga? Jednym z najczęściej rekomendowanych urządzeń do leczenia rumienia laserem jest wielofunkcyjne urządzenie Lumenis M22. To urządzenie medyczne, które pozwala na precyzyjne przeprowadzanie wielu rodzajów zabiegów skórnych, w tym usuwania zmian naczyniowych i przebarwień.
Technologia OPT Optimal Pulse Technology zapewnia skuteczność, a wbudowany system chłodzenia skóry minimalizuje ryzyko powikłań. Laser ułatwia również przeprowadzanie zabiegów, takich jak: fotoodmładzanie, redukcja blizn oraz zamykanie popękanych naczynek. Dzięki uniwersalności jest chętnie wybierany salonów kosmetycznych i ośrodków spa.
Jak przygotować się do zabiegu usuwania rumienia laserem?
Przygotowanie do zabiegu usuwania rumienia laserem jest proste. Przed sesją należy zmyć makijaż i wyjąć soczewki kontaktowe, jeśli zabieg dotyczy okolic oczu.
W przypadku obecności zbędnego owłosienia na obszarze ciała poddawanym terapii, trzeba usunąć je za pomocą jednorazowej golarki.
Co jeszcze? Na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem na rumień twarzy należy chronić się przed słońcem oraz nie stosować samoopalaczy.
Należy także odstawić leki fotouczulające oraz zioła. Po zabiegu, przez kilka tygodni, trzeba nakładać na skórę filtry przeciwsłoneczne 50 SPF.
Kiedy można zauważyć efekty laserowego leczenia rumienia?
Pierwsze efekty laserowego usuwania rumienia są widoczne po pierwszej sesji. Aby efekt był trwały, warto skorzystać z całej serii od 3 do 5 zabiegów, w odstępach wynoszących od 4 do 6 tygodni. Według opinii wielu specjalistów medycyny estetycznej, w większości przypadków, wystarczą dwie lub trzy sesje usuwania rumienia laserem.
Efekty z terapii laserowego usuwanie rumienia to zmniejszenie zaczerwienień, poprawa koloru skóry oraz zwiększenie jej elastyczności.
Wprowadzenie zabiegu laserowego usuwania rumienia do oferty salonu to szansa na pozyskanie nowych klientek i zwiększenie obrotów. Taka specjalistyczna usługa nie tylko podnosi prestiż placówki, ale także zwiększa jej konkurencyjność na rynku usług kosmetycznych.