Pytania i odpowiedzi

Czy zabiegi z wykorzystaniem Lumenis M22 są bezpieczne?

Tak zabiegi całkowicie bezpieczne! Składa się na to kilka istotnych elementów:

  • mamy doskonale przeszkolony personel (certyfikaty od producenta),
  • system Lumenis M22 daje nieograniczone możliwości dostosowania parametrów zabiegu do każdego rodzaju skóry, a także typu i stopnia nasilenia problemu, dzięki temuzabiegi są bezpieczne i efektywne,
  • w urządzeniu zastosowano technologię OPT (optimal pulse technology) dzięki której otrzymuje się na wyjściu impuls światła o stabilizowanej mocy – pozwala to na obniżenie stosowanej w terapii gęstości energii o blisko 50% przy zachowaniu wysokiej efektywności zabiegu, co zapewnia większe bezpieczeństwo, zmniejsza nieprzyjemne odczucia pacjenta i zwiększa akceptowalność zabiegu; występowanie komplikacji jest znacznie obniżone (poniżej 0.1%).

Aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i zapewnić klientom komfort psychiczny, przed pierwszym zabiegiem zapraszamy na bezpłatną wizytę konsultacyjną, na której wykonujemy wywiad medyczny oraz przeprowadzamy próbę tolerancji.

 

Czy głowicą IPL w aparacie Lumenis M22 można przeprowadzać zabiegi trwałej depilacji?

Chociaż wiele gabinetów przeprowadza depilację na urządzeniach IPL, to metoda ta niestety nie pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów redukcji owłosienia. Jeśli chcesz przeprowadzać naprawdę skuteczną depilację, wynajmij od nas laser, który został stworzony właśnie do tego celu, w związku z czym pozwala uzyskać najlepsze, najszybsze i przede wszystkim trwałe efekty!

 

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas oddawania „strzału” osoby wrażliwe mogą poczuć delikatne ukłucie, dlatego w przypadku wysokiej wrażliwości na ból, zalecamy zastosowanie maści znieczulającej Emla 5% (2 godziny przed zabiegiem). Ponadto należy pamiętać, że nieprzyjemne odczucia mogą być potęgowane przez mocniejszą opaleniznę.

 

Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Kilka tygodni przed przystąpieniem do serii zabiegów laserowych należy zrezygnować z opalania, drażniących kosmetyków (z retinolem, kwasami AHA) oraz stosowania substancji uwrażliwiających skórę na działanie światła (np. dziurawiec, nagietek). Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań do zabiegu można uzyskać podczas konsultacji.

Kilka dni przed zabiegiem nie wolno stosować peelingów. Na dzień przed zabiegiem nie należy nakładać na skórę żadnych preparatów – aż do wykonania zabiegu.

 

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje po 2-3 godzinach. Dodatkowo, może pojawić się drobny obrzęk. Jest to całkowicie normalna reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Nie zmienia to jednak faktu, że zaraz po zabiegu można bez problemu powrócić do codziennych zajęć.

 

Czy po zabiegu mogę się opalać?

Zarówno przed, jak i po zabiegu nie można się opalać. Im mniej opalona skóra, tym efekty będą lepsze. Minimalny bezpieczny odstęp to 2-3 tygodnie. Jeśli opalenizna powstała w wyniku stosowania samoopalaczy, należy zaczekać aż kosmetyk zniknie ze skóry (złuszczy się wraz z martwym naskórkiem). Po zabiegu dodatkowo musimy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Im wyższy, tym lepiej – minimum to SPF 30.

 

Czy po zabiegu muszę jakoś szczególnie dbać o skórę?

Zalecenia po zabiegu są bardzo podobne do tych, które musimy mieć na uwadze przed przystąpieniem do terapii laserowej, czyli:

  • w dniu zabiegu unikamy basenu, sauny i innych czynników podrażniających,
  • rezygnujemy z opalania (2-3 tyg.),
  • nie stosujemy inwazyjnych zabiegów i kosmetyków (peelingi, witamina A, alkohol),
  • stosujemy wysokie filtry przeciwsłoneczne i delikatne kosmetyki kojące,
  • nie drażnimy skóry.

 

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby uzyskać trwałe efekty?

Przy zmianach naczyniowych i przebarwieniach wystarczają zwykle dwa zabiegi. W przypadku fotoodmładzania zalecamy serię pięciu zabiegów, a następnie zabiegi odświeżające raz lub dwa razy w roku. Oczywiście liczba zabiegów koniecznych do uzyskania oczekiwanych efektów jest bardzo indywidualna – zawsze dostosowujemy czas terapii do indywidualnych potrzeb i reakcji skóry. Niemniej jednak zwykle pierwsze pozytywne rezultaty możemy zaobserwować nawet już po pierwszym zabiegu.