Kriolipoliza

Kriolipoliza to naturalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mimo regularnej diety i ćwiczeń wciąż nie mogą się pozbyć niechcianych fałdek na brzuchu czy tłuszczyku na udach.

W przeciwieństwie do liposukcji czy zabiegów wykonywanych falami ultradźwiękowymi i laserami, kriolipoliza jest absolutnie nieinwazyjna i nie trzeba się przy niej martwić o bolesną i długotrwałą rekonwalescencję. Ta procedura nie uszkadza innych tkanek ciała, a niszczy tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe.

Do zredukowania tkanki tłuszczowej wykorzystywana jest niska temperatura (ok. +3°C), która prowadzi do efektu lipozy – rozpadu, krystalizacji i usunięciu z organizmu komórek tłuszczowych. W celu zapewnienia pacjentowi stuprocentowego bezpieczeństwa przed szkodliwym wpływem niskich temperatur na naczynia krwionośne, skórę i nerwy, niezbędna jest jej podwójna kontrola. W efekcie przeprowadzenia kriolipolizy następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej o 25-45%, które można spostrzec już po dwóch-trzech tygodniach. Aby rezultaty utrzymywały się dłużej, po okresie około sześciu tygodni można zabieg powtórzyć.

Procedurę wykonuje się na partiach ciała, na których najczęściej koncentruje się nadmiar tkanki tłuszczowej, tj. na brzuchu, pośladkach, udach, łydkach czy ramionach.

Przebieg kriolipolizy

Podczas zabiegu, do wybranych części ciała przykładana jest specjalnie przygotowana głowica. Chłodzi ona skórę wraz z tkanka tłuszczową poprzez próżniowe zassanie ich do środka i chłodzenie przez dokładnie przylegające do ciała płytki chłodzące odpowiedzialne za wywołanie kriolipolizy. Cała procedura trwa około 45 minut.

Zasada działania kriolipolizy opiera się na spowodowaniu obumierania adipocytów poprzez ich wychłodzenie, bez uszkodzenia innych komórek ciała. Efekty tego procesu stają się widoczne z tygodnia na tydzień, wraz z wydalaniem przez organizm obumarłych komórek. Po 6 tygodniach widać już znaczną różnicę.

Jak dużo zabiegów?

W zależności od używanego urządzenia oraz grubości i gęstości tkanki tłuszczowej procedura zajmuje od 34-45 minut. Jeśli podczas jej wykonywania stosuje się starsze urządzenie, jak np. Zeltiq, to może ona zająć nawet ponad godzinę.

Aby cieszyć się efektami dłużej, procedurę warto powtórzyć nawet 3 razy. Głowica urządzenia wciąga 150 cm² powierzchni tkanki tłuszczowej, więc jej znikanie następuje etapami. Mimo iż prawdziwe efekty widać dopiero po 6 tygodniach (kiedy to można poddać się ponownej kriolipolizie), w ciągu 15 dni po zabiegu widać nawet do 40% rezultatów.

Dla kogo kriolipoliza?

Zabieg wskazany jest dla osób, którym przeszkadza nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach pośladków, brzucha, ud, boków czy dolnej części pleców.

Koniec z dyskomfortem

Kriolipoliza jest bezbolesną i nieinwazyjną procedurą. Jedyne czego doświadcza pacjent podczas jej wykonywania to napięcie oraz chłód odczuwane w partii ciała, na której pracuje głowica.

 

Skutki procedury:

  • Najczęściej występującym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie oraz chwilowa utrata czucia w partii ciała, na którą oddziaływała głowica. Zazwyczaj znikają one po paru godzinach, a w wyjątkowych sytuacjach, po paru dniach.
  • Dużo rzadziej pojawiają się krwiaki, które wchłaniają się w przeciągu paru dni oraz charakterystyczne „zakwasy” spowodowane stanem zapalnym tkanki tłuszczowej.
  • W odosobnionych sytuacjach (u 0,01% pacjentów) zespół opóźnionego bólu mięśniowego utrzymuje się więcej niż siedem dni, ale nawet w skrajnych przypadkach, ustępuje on po najpóźniej trzech tygodniach od wykonania zabiegu.

Kriolipoliza ceniona jest przez pacjentów ze względu na to, iż nie wymaga ona procesu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do prowadzonego wcześniej trybu życia, bez żadnych okresów przejściowych.