Pytania i odpowiedzi

10876404_926671017344476_2038604457_oCzy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Tak, depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna! Składa się na to kilka istotnych elementów:

  • mamy doskonale przeszkolony personel (certyfikaty od producenta),
  • nasz laser jest zaopatrzony w unikalny system chłodzenia (ChillTip), który chroni skórę przez cały czas trwania zabiegu,
  • laser LightSheer daje nieograniczone możliwości dostosowania parametrów zabiegu do każdego rodzaju skóry i włosów – zabiegi są bezpieczne i efektywne,
  • laser posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA), honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej. Aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i zapewnić pacjentom komfort psychiczny, przed pierwszym zabiegiem zapraszamy na bezpłatną wizytę konsultacyjną, na której wykonujemy wywiad medyczny oraz przeprowadzamy próbę laserową.

 

Jaki laser wybrać?

Na rynku funkcjonują różne typy laserów, np. diodowe, aleksandrytowe, neodymowo-yagowe, rubinowe i frakcyjne. Różnią się przede wszystkim długością fali światła, które emitują. Najskuteczniejsze, jeśli chodzi o depilację, są lasery diodowe, takie jak LighSheer.

Spotykamy również urządzenia IPL, ale warto zaznaczyć, że IPL nie jest laserem, to tzw. źródło światła pulsacyjnego. Urządzenia tego typu nie sprawdzają się w depilacji (wyjątkiem są wysokiej jakości aparaty medyczne). Bywa, że włoski naświetlane IPL wręcz uodporniają się na działanie lasera i trudniej je usunąć…

 

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas oddawania „strzału” osoby wrażliwe mogą poczuć delikatne ukłucie, dlatego w przypadku wysokiej wrażliwości na ból, zalecamy zastosowanie maści znieczulającej Emla 5% (2 godziny przed zabiegiem). Ponadto należy pamiętać, że nieprzyjemne odczucia mogą być potęgowane przez mocniejszą opaleniznę.

 

Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Kilka tygodni przed przystąpieniem do serii zabiegów laserowych należy zrezygnować z opalania, wyrywania włosów (pęseta, depilator, wosk), drażniących kosmetyków (z retinolem, kwasami AHA) oraz stosowania substancji uwrażliwiających skórę na działanie światła (np. dziurawiec, nagietek). Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań do zabiegu można uzyskać podczas konsultacji.

Kilka dni przed zabiegiem nie wolno stosować peelingów. Na dzień przed zabiegiem należy ogolić włoski maszynką i nie nakładać na skórę żadnych preparatów – aż do wykonania zabiegu.

 

Czy skóra naczynkowa mnie dyskwalifikuje?

Wszystko tak naprawdę zależy do stanu skóry i jej reakcji na działanie lasera. Zapraszamy na konsultację i próbę laserową, które pozwolą ustalić czy zabieg jest możliwy do przeprowadzenia.

 

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje po 2-3 godzinach. Dodatkowo, w miejscach ujść włosów do skóry, pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Nie zmienia to jednak faktu, że zaraz po zabiegu można bez problemu powrócić do codziennych zajęć.

 

Czy po zabiegu mogę się opalać?

Zarówno przed, jak i po zabiegu nie można się opalać. Im mniej opalona skóra, tym efekty będą lepsze. Minimalny bezpieczny odstęp to 2-3 tygodnie. Jeśli opalenizna powstała w wyniku stosowania samoopalaczy, należy zaczekać aż kosmetyk zniknie ze skóry (złuszczy się wraz z martwym naskórkiem). Po zabiegu dodatkowo musimy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Im wyższy, tym lepiej – minimum to SPF 30.

 

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni (może wydawać się, że włosy wciąż rosną). W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (szorstkie i sztywne), można je ogolić – same wypadną po około 2 tygodniach.

Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu, w którym kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Pora na kolejny zabieg!

 

Czy po zabiegu muszę jakoś szczególnie dbać o skórę?

Zalecenia po zabiegu są bardzo podobne do tych, które musimy mieć na uwadze przed przystąpieniem do depilacji laserowej, czyli:

  • w dniu zabiegu unikamy basenu, sauny i innych czynników podrażniających,
  • rezygnujemy z opalania (2-3 tyg.),
  • nie stosujemy inwazyjnych zabiegów i kosmetyków (peelingi, witamina A, alkohol),
  • stosujemy wysokie filtry przeciwsłoneczne i delikatne kosmetyki kojące,
  • nie drażnimy skóry.

 

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się owłosienia na zawsze?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, należy wykonać min. 3 zabiegi. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od rodzaju włosków i karnacji. Zabieg powtórzony 4-krotnie pozwala na osłabienie, znaczną redukcję i spowolnienie wzrostu włosków, a często również na całkowicie ich wyeliminowanie.

Podczas depilacji naświetlamy tylko włosy pozostające w fazie aktywnego wzrostu. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji oraz dalszego wzrostu. Kiedy możemy je usunąć? Dopiero wtedy, kiedy one również będą w fazie aktywnego wzrostu, czyli w praktyce za kilka tygodni.

 

Czy laserem można wykonać depilację bikini? Czy to nie boli?

Depilacja bikini to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laserowych. Mogą mu towarzyszyć nieprzyjemne odczucia, ale zawsze tak dobieramy parametry zabiegu, żeby je zminimalizować. Naszym priorytetem jest komfort pacjentki. Dodatkowo można zastosować maść znieczulającą.